Jaunumi


Kādai jābūt skolas somai?

https://www.facebook.com/LatvijasRadio1/videos/481017222374227/?t=0


 

Vecāku klubiņš

Pateicoties  Ričarda un Elīzas mammas Aijas Meržvinskas idejai un mūsu skolas aktīvajiem vecākiem,  7.decembrī tika dibināts Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas Vecāku klubiņš. Pirmajā tikšanās reizē pirms Ziemassvētkiem kopā ar skolotāju Ainu Tovstuļaku tapa burvīgas piparkūkas, kuras ātri izpirka bērnu Ziemassvētku tirdziņā Rātslaukumā.  Tās dāvāja prieku arī vecajiem un vientuļajiem Kuldīgas iedzīvotājiem. Pie tējas tējas vai kafijas tases bija iespēja izrunāt arī skolas dzīves aktualitātes.

Nākamā Vecāku klubiņa tikšanās plānota 30.janvārī plkst. 18.00. Pētera iela 5, Grafikas klasē, 3.stāvā. Mākslas skolas skolotāja Iveta Brence vadīs nodarbību par grāmatu iesiešanu. Būs iespēja izgatavot blociņu, kas var noderēt gan savam priekam, gan kā oriģināla dāvana kādam īpašam cilvēkam.

Līdzi jāņem grāmatu iesiešanai nepieciešamie materiāli:

- plānas, krāsainas A4 lapas 20 gab.,

- nedaudz biezākas, krāsainas A4 lapas 10 gab.,

- pieskaņots īrisa diegs un lentīte 0.5 - 0.7 cm plata 1.50 m gara,

- momenta līme (mazo iepakojumu),

- instrumenti - adata, zīmulis, otiņa, šķēres, lineāls.

Tuša (zila, melna) un balinātājs  būs visiem nodrošināts.

Tiem, kas vēlēsies ar balinātāju darboties, vajag biezu melnu vai tumšu (zilu, zaļu, sarkanu) papīru (vienu A4 lapu).

 

Aicinām piedalīties arī  vecākus, kuri nebija pagājušajā reizē!

 

Lūdzu apstipriniet savu dalību līdz 27.janvārim!

Uz tikšanos!

 

Ilonda

 

e-pasts ilondaa@inbox.lv

tālr. 29349488


Skolas padome

2016./2017.m.g. skolas padome. 


 
Skolas vecāku padome
 
 

 

Vecāku padomes iesniegums pašvaldībai

Vecāku padomes iesniegums pašvaldībai, lūdzot "rast iespēju  Kuldīgas novadā izstrādāt un izdot vienotus noteikumus par 1.klašu komplektēšanu Kuldīgas novada vispārējās izglītības iestādēs, tajos iekļaujot uzņemšanas priekšrocības  bērniem, kuru māsas vai brāļi jau mācās konkrētajā izglītības iestādē." Lai atbalstītu šo iesniegumu, skolēnu vecākiem ir iespēja parakstīties pie skolas lietvedes, Pētera ielā 10. 

 Vecāku padomes iesniegums pašvaldībai

 


ARHĪVS

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) š.g. 27.novembrī rīko vienas dienas brīdinājuma streiku un aicina skolēnu vecākus respektēt pedagogus, kuri piedalīsies brīdinājuma streikā. Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas visi skolotāji piedalīsies streikā. Lūdzam rast iespēju bērnus šajā dienā nevest uz izglītības iestādi, tādējādi paužot savu atbalstu un cieņu skolotājiem. Brīdinājuma streiks paredz, ka izglītības iestādēs, kuras piedalīsies streikā, ierastais mācību process tiks pārtraukts uz vienu dienu. LIZDA uzsver, ka lēmums par streiku nav vēršanās pret skolēniem un to vecākiem, bet sauciens valdībai uzņemties atbildību par pastāvošo situāciju un gadiem nepildītajiem solījumiem.

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas redzējums par skolas nākotni 

Pēc Kuldīgas novada izglītības stratēģijas projekta, kas jau izraisījis neapmierinātību un asas diskusijas sabiedrībā, Kuldīgas Mākslas un Humanitāro zinību vidusskola (KMHZV) piedāvā savu modeli, ņemot vērā gan pedagogu, gan vecāku redzējumu un ieteikumus.

Ētisku apsvērumu dēļ KMHZV neapņemas apspriest citu skolu perspektīvas, turklāt nav veikta kaimiņu darba izpēte, vien zināms, ka visās godprātīgi tiek pildīti uzdevumi izglītības nozarē.

KMHZV šogad svinēs 25 gadu pastāvēšanas jubileju. Pirmais direktors Valdis Līcītis atceras, ka tās dibināšana notika ar zināmām grūtībām. Par spīti valsts politikai, tā izturējusi, tāpēc nevajadzētu vieglu roku nojaukt esošo, bet attīstīt nākotni.

Jau pirms vairākiem gadiem pašvaldība izvirzīja vīziju: Kuldīga – mākslinieku pilsēta. Tobrīd šī mērķa sasniegšanai tika veidota ļoti cieša saikne ar Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu, vienlaikus norādot uz humanitārās izglītības nozīmi. Šobrīd vīzija jau kļūst par realitāti: strauji tiek attīstīta mākslas pieejamība, organizētas liela mēroga izstādes, plenēri, tikšanās ar izciliem mūsdienu māksliniekiem. Ir izveidota Kuldīgas Mākslinieku rezidence, kuras viens no stūrakmeņiem ir jaunu talantu izaugsme un enerģētiski spēcīgas idejas. Valsts līmenī sāktas sarunas par Mākslas akadēmijas filiāles izveidi Kuldīgā. Tāpēc būtu jādomā par vidusskolas pilnveidošanu, turpmāko attīstību un padziļinātu humanitāro priekšmetu apguvi vidusskolas klasēs. Pēc šobrīd piedāvātajiem modeļiem humanitārās zinībās virzītiem 10. -12. klases audzēkņiem vairs nebūs atbilstošas vietas Kuldīgas vispārizglītojošo skolu sistēmā savu spēju pilnvērtīgai attīstībai, tādējādi rodas risks, ka pilsēta, kā arī viss novads var zaudēt daļu vidusskolēnu. Jāņem vērā arī fakts, ka ne visi bērni vēlas un spēj mācīties lielās skolās, dažiem ir pat fobija no lieliem cilvēku pūļiem, līdz ar to apdraudēta zināšanu apguve un izglītības kvalitāte kopumā.

Nevēlamies pārvērst šarmanto Kuldīgu, kuras sauklis ir Pilsēta ar dvēseli, par lielpilsētām līdzīgu. Mazo skolu saglabāšana ir pierādījums atšķirīgam redzējumam. Saprotot, ka līdzšinējā programma neapmierina visas prasības, esam uzklausījuši pedagogu, vecāku un skolēnu  priekšlikumus inovatīva modeļa izstrādei.

Piedāvātais modelis

Vidusskola kā kompetences centrs. KMHZV darbojas kā daudzfunkcionāls centrs četros galvenos virzienos:

1.Vispārizglītojošā skola ar padziļinātu valodu apguvi. Vienlaikus ar pašreizējām (angļu, krievu, vācu) tiek apgūta arī franču, itāļu (ir jau sarunāti speciālisti) un, iespējams, vēl kāda valoda.

2.Turpinās mākslas skolas programma ar specializētu ievirzi, ieviešot inovatīvus mācību priekšmetus.

3.Profesionālās skola, dodot iespēju ārpus vispārizglītojošai programmai apgūt profesionālās iemaņas (piemēram, stilists, telpu interjerists, apģērba dizainers u.c. saistībā ar valsts un konkrēti pilsētas attīstības tendencēm).

4.Mūžizglītība (māksla, mūzika, valodas, psiholoģija, pedagoģija vecākiem u.c. pieaugušajiem, biologu skola).

KMHZV plusi

maza un šarmanta skola,

labi mācību sasniegumi,

labas iestrādes sadarbībā ar profesionāļiem mākslā,

draudzīgs skolotāju un skolēnu kolektīvs,

skolēniem ir labas svešvalodu zināšanas,

atsaucīgi vecāki

rets un īpašs skolas modelis Latvijā,

skola ir kā tilts uz Mākslas akadēmiju,

gaumīgas telpas,

skola atrodas pilsētas centrā,

ir autoapmācība vidusskolēniem,