Pasākumi skolā

2022./2023.m.g.

Februāris

Eiropas medus brokastis

Eiropas medus brokastis (European Honey Breakfast) ir sociāli izglītojoša kampaņa, kuru 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, kuras mērķis ir izglītot bērnudārzniekus un skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi tautsaimniecībā, dodot bērniem bez maksas degustēt, nogaršot medu un citus biškopības produktus. Nu jau šī akcija izvērsusies pa visu Eiropu, novembra trešo piektdienu pasludinot par Eiropas Medus brokastīm. 2013. gadā šai kampaņai pievienojāmies arī mēs – Latvijas Biškopības biedrība, starp citu, mēs esam lielākā nevalstiskā lauksaimniecības nozares organizācija, kas apvieno vairāk nekā 3400 biškopjus no visas Latvijas.

Šogad kampaņa pēc divu gadu pārtraukuma norisināsies klātienē, kur Latvijas izglītības iestādēs viesosies mūsu biedrības biškopji, kuri stāstīs par medusbitēm un apputeksnētājiem, medu un bišu produktiem, un, protams, piedāvās medus un citu bišu produktu degustēšanu.


Janvāris

Absolventu diena

Šī gada 27. janvārī KMHZV apciemoja 6 pagājušā gada absolventi, kas bija ieradušies, lai izstāstītu skolēniem par studiju programmām, kurās studē, par kopmītņu dzīvi un, iespējams, palīdzētu kādam saprast savu dzīves aicinājumu.
Ieejot skolā, mūs, studentus, pārņēma nostalģiska sajūta, skolas gaiteņu un klases, protams, pietrūkst.
Pirms pašas tikšanās mēs bijām nedaudz uztraukušies, taču, uzsākot sarunu ar vidusskolēniem, atraisījāmies, gribējās dalīties savā pieredzē vēl un vēl.
Uz tikšanos bija ieradusies Patrīcija Junkere (Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, mežzinātne), Ieva Valdmane (RSU, fizioterapija), Lineta Zīberga (Latvijas Universitāte, matemātiķis statistiķis), Nils Zīle (RSU, medicīna), Elizabete Irbe (Liepājas Universitāte, kultūras vadība) un Ieva Mārsija Jurēvica (Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, pārtikas kvalitāte un inovācijas).
Vidusskolēni, manuprāt, bija atsaucīgi un ieinteresēti, jo uzdeva arī jautājumus, kas palīdzēja mums uzturēt sarunu.
Kopumā šis pasākums mums patika, jo varējām apciemot skolu, satikties ar skolotājiem, kā arī satikt sen neredzētos klasesbiedrus. Cerams, arī vidusskolēni novērtēja šo pieredzi. Uz tikšanos augstskolās!

Lineta Zīberga

Decembris

Ziemassvētku koncerts

Novembris…

Pirmās sveces iedegšana Adventes vainagā!

Lāčplēša diena!

Mārtiņi!

Mārtiņdienā vizinājāmies zirga pajūgā, skandējām tautasdziesmas, našķējāmies ar Draudzības salātiem, uzņēmām viesos ķekatniekus un devāmies ķekatās, dziedājām un dejojām.

Ceram, ka mūsu skolēniem šī diena paliks atmiņā un viņi leposies ar savas tautas skaistajām tradīcijām.

Skolas stiprinieks 2022!

Pasākumi novembrī 2022!

“Skolotāju diena”

Paldies 11.klasei par burvīgi izdekorēto skolu un bagātīgo, gardo cienastu ar uzdevumiem, kas lika smaidīt visu dienu! Paldies 12.klasei par radošo stundu vadīšanu! Lieliskiem skolotājiem-brīnišķīgi skolēni! Labākie!

“Pēterdiena Miķeļos”

Pasākuma programma:

  • Erudītu konkurss.
  • Svētku atklāšana skolas pagalmā.
  • 3.,4.,5. 6,stundu laikā skolēni kopā ar audzinātāju dodas pa pieturām, kuras vadīs gan skolēni, gan skolotāji, gan ciemiņi.Klasēm ceļojuma kartes.
  • 7.stunda- Miķeļdienas gadatirgus.

“Tēvu diena”

“Zinību diena”


2021./2022.m.g.

“Pēdējais zvans”

“Pavasara svētki”

4.maiju sagaidot….

Lieldienas gaidot un pavadot!

Savādā nedēļa…

Svinam Meteņus!

28.02.2022. KMHZV tika atzīmēta Meteņu diena. Solidarizējoties ar mieru mīlošajiem pasaules iedzīvotājiem, pasākumā tika iedegts ugunskurs, kurā simboliski tika sadedzināts
ļaunums, neiecietība, varaskāre.
Viena no Meteņdienas tradīcijām ir lielīšanās. Katrs klašu kolektīvs devās pie mikrofona, lai pārējos skolasbiedrus iepriecinātu ar asprātīgiem un oriģināliem klases raksturojumiem.
Lai visiem planētas iedzīvotājiem saulainas debesis un miers virs zemes. 🇺🇦


Valentīndiena!

Labdarība!

Kuldīgas mazā Kaķu mājiņa jau gatava labdarībai.

Paldies, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolai par atsaucību.

Paldies ,skolotājai Ivetai Goldbergai un 5. kursa māksliniecēm Madarai Zībergai, Unai Kadiķei, Emīlijai Jefimovai.

Atcerēties, stāstīt, apzināties!

20.janvāris ir barikāžu aizstāvju atceres diena. Ik gadu organizējam dažādus pasākumus, lai mūsu skolēni būtu informēti par tautas atmodu, kuras laikā tika nosprausts ceļš uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu, bet kuru vajadzēja nosargāt 1991.gada janvāra barikāžu ugunīs.

Ievērojot pandēmijas ierobežošanas pasākumus, neorganizējām masu pasākumus, bet sagatavošanas posmā iesaistījām vidusskolēnus, kuri vēstures skolotājas Maijas Švankas vadībā izveidoja dažādiem vecumposmiem piemērotas prezentācijas par barikāžu laiku, bet klašu audzinātāji šo materiālu izmantoja, lai klases stundā ar 1991.gada notikumiem iepazīstinātu skolēnus.

Video sveicienu kalendārs!

                                                                               

Lapu noformēja 12.klase.


Ziemassvētku video sveiciens no Mākslas skolas!

Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

Šodien skolā tiek atzīmēta pirmā advente, ar kuru sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Pirmās mācību stundas laikā tika iedegta pirmā svecīte visu klašu adventes vainagos. Skolēni noskatījās absolventes Elīzas Skolmeisteres izveidotu mācību video, kurā ir pastāstīts, ka advente ir četru nedēļu periods no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem līdz svētdienai pirms Ziemassvētku brīnumu nakts, katrai svecei, kuru svētdienās iededzam, ir īpaša nozīme.
Ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam ir sācies!


Mīļā Latvija! Sveicam 103. dzimšanas dienā! 🇱🇻

Vēlam saules mūžu kā brīvai un augsti attīstītai valstij ar labestīgiem un sirds gudriem cilvēkiem, kas novērtē un sargā Tavu dabu, kultūru un vēsturi!

Dievs, svētī Latviju! ❤️

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolēni

Kuldīgā 2021. gada 18.novembrī.

Lāčplēša diena!

Šodien, Lāčplēša dienā, ar ziediem, sveču liesmiņām un
klusuma brīdi pieminējām Latvijas brīvības cīņās kritušos
varoņus.

 

Sveiciens Mārtiņos!

Latvieši Mārtiņos vienmēr ir dziedājuši un dejojuši, tā
nodrošinot sētai svētību un bagātību.

Šodien mūsu skolā ir neparasto un rotāto cepuru parāde.
Ir taču svarīgi, ka mēs savus svētkus saglabājam, svinam un
veidojam jaunas tradīcijas.

Konkurss noslēdzies!

Izvizināti visi Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas sniega skulptūru konkursa uzvarētāji. Paldies Ilondai Reitai!

Sniega skulptūru konkursa “Hei! Sāc velt un celt” rezultāti. 

 Svinam Mārtiņus!


Tautasdziesmu vācelīte – K.Baronam – 185

Šobrīd, kad ļaunais vīruss mēģina sajaukt visu lietu kārtību, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolēni sekoja I. Ziedoņa piemēram un pasaules kārtības mācību meklēja tautasdziesmās.
Godinot Krišjāni Baronu 185.dzimšanas dienā, skolēni klasēs skandēja tautasdziesmas, skatījās video prezentāciju par Dainu tēvu, aprēķināja Dainu skapja izmērus, balsoja par klases tautasdziesmu un noslēgumā pagatavoja māla trauku – tautasdziesmu glabātāju.

A.Tovstuļaka


Svētki Miķelim!

16. oktobrī 1.klases skolēni atzīmēja sava pirmā brīvlaika un rudens sākšanos ar jautru un izzinošu pasākumu, kurā godā tika celti rudens darbi un  Miķelis. Bērniem bija iespēja izpausties radošajos darbiņos, mīklu minēšanā, muzikālajās rotaļās.

Marika Šulce, Biruta Lagzdiņa

KMHZV kora tautas tērpu gājiens
Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā mūsu skolas koris (diriģente Iveta Vīksne) ir posies goda drēbēs – tautas tērpā. Saules mūžu Latvijai!

04.05.2020.

 

12.klase sveic 1.klasi ar pirmajām 100 dienām skolā!

 


Krāsainā nedēļa

Šajā nedēļā no 10. līdz 14 februārim spēlēsim krāsu spēles pēc Imanta Ziedoņa “Krāsainas pasakas”!

Katru dienu centīsimies apģērbā akcentēt vienu īpašu krāsu! Dienas laikā visam klases kolektīvam jānofotografējas un fotogrāfija jānosūta skolotājam Andrim Lagzdiņam.

Protams, ka kopīgi jāizlasa dienas pasaka!

Pirmdiena-“Nu viss ir balts. Tik balts, ka nekā nevar atškirt.

P.S.  Varat arī to visu uzzīmēt, tikai- ar baltu krāsu, bez nevienas melnas svītriņas.”

Otrdiena-“Pļava tā mirdzēja, ka es nenocietos un ievēlos kalnmalā puķu dzeltenumā. Un noputēju un aplipu, un aplipu putekšņiem dzeltens.”

Trešdiena-“Atceries, ka tu nekad nedrīksti dzīvot tepat, bet tev jādzīvo zilos tālumos. Cilvēki cerē un skatās uz tālumiem.”

Ceturtdiena– “Pelēkos pilsētas putekļos mežs ievilka savās zaļajās nāsīs, nošķaudījās, noklepojās, un putekļu jau vairs nebija, gaiss atkal bija tīrs un dzidri zaļš.”

zaļš3
« 1 gada 10 »

Piektdiena- “Cik paklausīga, cik mīļa…Sarkana micīte, sarkanas kurpes kājās, ar sarkanu kabatas lakatiņu vēdinās…Skaistiņa, paklausīga…”

Piektdien, plkst.12.15 pulcēsimies Jauniešu mājā, lai nedēļas noslēgumā atskatītos uz paveikto un piedalītos atdarināšanas mākslas konkursā-POPIELA-2020!

Lai mums krāsaina un priekpilna nedēļa!

Studentu diena

Ir pagājusi pirmā sesija, ar saviem iespaidiem par mācībām un studentu dzīvi dalījās pagājušā gada absolventi.24.01.2020.

Izlaušanās spēle “Blēņas un pasakas”

29.01.2020. Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā 7. klases skolēni literatūras stundā spēlē Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” izlaušanās spēli “Blēņas un pasakas”.

Foto A.Lagzdiņš

Barikāžu atceres pasākumi!

Barikāžu aizstāvju atceres pasākumā Kuldīgas novada muzejā 2. klases skolēni.

Skolotāja Aina Tovstuļaka

Labdarības pasākums!

4.12.2020. Piparkūkas vecļaudīm ir saceptas! Paldies restorāna Bangerts šefpavāram Aigaram Sīlim par pacietību un iecietību, sniedzot zināšanas piparkūku cepšanā KMHZV 2.klases skolēniem.

Skolotāja Aina Tovstuļaka


B. Baronam veltīta diena

Tautasdziesmu maratons- veids kā izrādīt cieņu Krišjānim Baronam un  latviešu tautas folklorai. Tajā iesaistās visi skolas audzēkņi, apvijot gaiteņus ar ilustrētu tautasdziesmu jostu, piedaloties erudītu konkursā par latvisko dzīvesziņu, skaitot tautasdziesmas klases stundās un noslēguma pasākumā.
Katram maratonam ir finišs. Šoreiz kā labākie tika atzīti: Meldra Astiča, Anna Tropiņa, Šarlote Šlegelmilha un Valters Tovstuļaks.
Aina Tovstuļaka: “Skolas uzdevums ir bērniem dot platformu, no kuras dzīvē atsperties- mācīt tautasdziesmas, saglabāt latviešu folkloru un nodot to nākamajām paaudzēm.”(2020.novembrī)