Nometnes

2020./2021.m.g.

Āra dzīves ABC

No 10.08.2020. līdz 14.08.2020. Tigavas mežā notika diennakts nometne “Āra dzīves ABC”, kurā piedalījās 7.klases skolēni.
Nodarbības nometnes dalībniekiem vadīja Rihards Kepšs un Viesturs Zviedris. Dalībnieki gan teorētiski, gan praktiski apguva ugunskura iekurināšanas veidus, mācījās atpazīt apvidū sastopamos augus un dzīvnieku pēdas, gatavoja vakariņas lauka apstākļos, spēlēja komandu saliedēšanās spēles un pavadīja vairākus neaizmirstamus vakarus  sarunās pie ugunskura.
Jauna pieredze nometnes dalībniekiem bija militārās praktiskās nodarbības-maskēšanās, šķēršļu josla, šaušana ar pneimatiku, alpīnisms-vertikālā uzkāpšana koka pa virvi un bunkura rakšana naktī.
Nometnē bija uzaicināti speciālisti, kas organizēja  orientēšanos apvidū un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Raimonds, kurš pastāstīja par ugunsdrošību mežā un savu profesiju.
Nometnes noslēgumā, dalībnieki bija gandarīti par izdarīto un atzina, ka tas bija lieliski pavadīts laiks un neaizmirstams piedzīvojums!

 

Reāls piedzīvojums

Jūnijā skolā un kempingā “Nabīte” notika diennakts nometne “Reāls piedzīvojums”, kurā piedalījās 3.klases skolēni.
Nometnes laikā dalībnieki iepazina Kuldīgu, orientējoties vecpilsētā un apmeklējot  “Dzīvo muzeju” un “Adatu torni”, kā arī piedalījās radošās spēlēs un sportiskās aktivitātēs gan individuāli, gan pa komandām.
Divas dienas tika veltītas klases saliedēšanas pasākumiem, kurus vadīja  profesionāli pasākumu vadītāji no biedrības “Reāls piedzīvojums”.
Nometnes pēdējā dienā tika organizēta ekskursija, kurā skolēni piedalījās izzinošās nodarbībās par augiem un dzīvniekiem lauku sētā “Zemturi”, sportiskās aktivitātēs zirgu sētā “Eguss” un iepazina kultūrvēsturi audēju darbnīcā, senajā klasē, I. Zeberiņa istabā, baroneses meitas un zāļu istabā Snēpeles muižā.
Galvenie ieguvumi ir saliedēts klases kolektīvs, pozitīvas emocijas, sevis un klasesbiedru vērtības apzināšanās, kā arī jaunas brīvā laika pavadīšanas prasmes un zināšanas, pieredze un iedvesma radošai darbībai, sporta aktivitātēm.