Latvijas skolas soma

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi KMHZV 2022./2023.m.g. 

26.05.2023. Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā viesojās stāstniece Līga Reitere un vairākām klasēm vadīja interesantas un lietderīgas nodarbības par valodas kultūru un mūsu senču kultūrvēsturisko mantojumu. Skolēni izmēģināja rakstīt ar spalvu, uzvilka seno kuršu tērpu un iepazina baltu rotas, un klausījās pūra lādes stāstus. Nodarbības finansēja programma ,,Latvijas skolas soma ”.


19.aprīlī KMHZV 3.klases skolēni apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi “Lidojošo cūku nams” Ventspilī teātra namā “Jūras vārti”. Pasākums notika Skolas somas ietvaros.

 

 

 

 

 

 


1.klases skolas somas pasākums 12.04.2023. Liepājas teātra izrāde Polianna.


24.februārī 9.klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu, izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas. Jaunieši apskatīja bijušās Valsts drošības komitejas ēku jeb “Stūra māju” un iepazinās ar nežēlīgajiem 1941. gada notikumiem, uzklausīja stāstus par nevainīgi ieslodzīto cilvēku ikdienu cietuma kamerās un par izdzīvošanas iespējām īpaši vardarbīgos apstākļos. Milzīgs paldies gidei Anetei par aizrautīgo un izglītojošo stāstījumu!

Jaunieši bija priecīgi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apskatīt Imanta Lancmaņa darbu izstādi, kurā iepazina autora daiļradi par Bībeles tēmu, gleznojumus ar Latvijas ainavai raksturīgajiem dižozoliem un ziedu pļavām.

Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejā skolēni piedalījās muzejpedagoģijas spēlē, pētīja īstas cilvēka ķermeņa daļas, kaulus, skeletus, kā arī dažādas cilvēku un dzīvnieku attīstības novirzes no normas.


Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi KMHZV 2021./2022.m.g. 


“Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”

1.12.2022. KMHZV 1.-4. klašu skolēni apmeklēja Liepājas teātri, kur noskatījās izrādi “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. Bērniem izrāde ļoti patika! Daži pat izteica vēlēšanos- kaut izrādei būtu turpinājums!


“Zanzibara”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komandas veidošanas spēles, lomu spēles
Pasākuma satura nodrošinātājs: SIA Eventful
Laiks: 23.05.2022. plkst. 13.30
Vieta: Kempings Zanzibāra, “Birzmaļi”, Ķekava, Ķekavas pagasts, LV-2123
Pasākuma dalībnieki, skaits un klase: 24 dalībnieki, 3.klases skolēni
13.05.2022. Klases stunda – Teātra mākslas prasmes, improvizācija bez vārdiem. Mēmais šovs.
20.05.2022. Klases stunda – Dejas un kustību iekļaušana komandas priekšnesumā  rezentācijā. Drošības instruktāža pirms ekskursijas.
24.05.2022. Sociālās zinības – Darbs grupās, aktivitāšu izvērtēšana pēc mācību ekskursijas, lomu sadale spēlēs, aktiermeistarība, priekšnesuma sagatavošanas prasmes un uzstāšanās.
Norises atbilstība kultūras nozarei –  dejas un teātra māksla, lomu spēles un komandas saliedēšanas.

Pasākums ļoti labi plānots, lieliski instruktori, skaidri lomu spēļu un komandas spēļu noteikumi. Izcili, ka ikviens skolēns tiek iesaistīts aktīvā darbībā. Iespēja skolēniem neformālā veidā parādīt savus talantus – deja, mūzika, teātra māksla un lomu spēles, dažādu stratēģiju plānošanā un pielietošana lomu spēļu gaitā.

E.Kņaze(teksts un foto)


“Misija: Zeme” zinātniska fantāzija bērniem par nākotni

30.11.2021. mūsu skolas 3.klases skolēni noskatījās izrādi “Misija zeme”. Izrāde bērniem nebija viegli uztverama un haotiska. Sākumskolas skolēniem grūti koncentrēt uzmanību uz ilgstošu vienveidīgu darbību ekrānā.

E.Kņaze (teksts un foto)


Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi KMHZV 2020./2021.m.g. 1.semestrī

Viesizrāde “Klusētāji”

25.septembrī mūsu skolas 7.-9.kl.skolēniem bija iespēja noskatīties Jāņa Znotiņa izrāde “Klusētāji”, kas radīta pusaudžiem un viņu skolotājiem. Izrādes radošās komandas sastāvs-režisors Jānis Znotiņš, dramaturģe Ance Muižniece, scenogrāfe Pamela Butāne. Spēlēja Anta Aizupe, Oskars Florencs-Vīksne un Jānis Znotiņš.

Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos. Tā ir par cilvēku vienaldzību, klusēšanu, neiesaistīšanos un tās drūmajām sekām.  Izrādes laikā trīs bijušie klasesbiedri– Santa, Krišjānis un Ikars – atcerējās piedzīvoto un pastāstīja par kādu satraucošu notikumu, kas ar viņiem atgadījies laikā, kad viņi mācījās vienā klasē. Viss izvērstos citādi, ja viņi izšķirošā brīdī nebūtu izvēlējušies klusēt.

Izrāde “Klusētāji” iestudēta speciāli skolas telpām un tika rādīta 3 dažādās klasēs vienlaicīgi, stāsta varoņiem mainoties vietām un ik pa laikam sastopoties. Tādejādi katra klase redzēja to pašu un tomēr citu izrādi.

Izrādi finansēja programma “Latvijas skolas soma””.


Izrāde “Dzeltenā zemūdene”

14.septembrī  Kuldīgas Kultūras centrā mūsu skolas 1.-4.kl. skolēni apmeklēja režisora Armanda Ekšteta izrādi “Dzeltenā zemūdene”.  Izrāde notika programmas “Latvijas skolas summa” ietvaros, tādēļ skolēniem tas bija bezmaksas pasākums.
Atsauksmes par izrādi  ir ļoti labas gan no skolotājām, gan skolēniem. Bērniem patika izrādes varoņu spilgtie tēli un interesantais sižets, bet dažiem traucēja izrādes skaļums. 3.kl. audzinātāja A.Tovstuļaka par “Dzelteno zemūdeni” saka: “Tās ir jautra izrāde bērniem, kur pasaku varoņi kopā ar bērniem atklāj brīnumaino piedzīvojumu pasauli, kurā iztēlei, fantāzijai un trakām idejām nav robežu. Izrāde  mudina bērnus un vecākus mazāk laika pavadīt pie viedierīcēm, vairāk saklausīt, iegūt jaunus draugus, apgūt jaunas prasmes, attīstīt uzmanību un radošo domāšanu, kā arī pilnvērtīgi un neaizmirstami pavadīt brīvo laiku.” Izrādē attēlotie notikumi un varoņu rakstura īpašības pēc tam tika pārrunātas mācību stundās, lai mudinātu skolēnus mācīties no gūtajām atziņām un izmantot tās ikdienā.


Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi KMHZV 2019./2020.m.g. 1.semestrī

Kopš 2018.gad 1.septembra KMHZV piedalās Kultūras ministrijas iniciatīvā “Latvijas skolas soma”. Tās ietvaros ikvienam mūsu skolas skolēnam mācību procesā paredzēti finanšu līdzekļi kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem, kā arī izglītības iestādē notiekošo viesizrāžu un radošo darbnīcu izmaksām.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.semestrī mūsu  skolas 9.un 10.klases skolēni devās uz kino, lai noskatītos  pēc latviešu rakstnieka Jāņa Joņeva romāna “Jelgava’94” motīviem režisora Jāņa Ābeles veidoto tāda paša nosaukuma filmu un iepazītu 14 gadus veca pusaudža dzīvi deviņdesmito gadu vidē un sabiedrībā.

7.un 8.klases skolēni apmeklēja krāšņo Melngalvju namu, apskatot greznās, kristāla lustru apmirdzētās Melngalvju nama svētku zāles, izzinot Melngalvju brālības pagātni 14. gadsimta pagrabos, iepazīstot Baltijas lielāko privāto sudraba kolekciju un izkaļot  Melngalvju biedra monētas. Skolēni arī skatījās 5D kino “Lidojums pār Rīgu”.

5.un 6.klases skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā “Jaunie pētnieki” Raiņa un Aspazijas mājā, kas ir unikāls 19. gadsimta vēsturiskās apbūves piemineklis Rīgas centrā, kā arī apmeklēja 2016.gadā restaurēto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, pildot vizuālās mākslas skolotāju sagatavotus uzdevumus.

30.oktobrī 11.un 12.klases skolēni devās  uz Liepājas teātri, lai apmeklētu Kārļa  Lāča un Regnāra Vaivara mūziklu pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem “Purva bridējs ugunī”.

Sākumskolas skolēniem novembrī plānotas nodarbības “Latviešu tautas tradīcijas. Mārtiņi” kopā ar stāstnieci Līgu Reiteri.

Arī nākamajā semestrī paredzēti pasākumi visām klašu grupām.

Karjeras konsultante I.Reita