Karjera

RTU robotu darbnīca.5.04.2019.

Mūsu skolas jaunieši piedalījās RTU Liepājas filiāles robotu programmēšanas darbnīcā.


18.martā Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros KMHZV viesojās Tehnobusa komanda ar karjeras pasākumu 6.-9.klašu skolēniem “Kas ir inženierzinātnes?


“Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (ESF, VIAA)
Projekta mērķis – uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs. Mūsu skolā mācību gada garumā notiek dažādi pasākumi visām klašu grupām, ar kuru palīdzību skolēni iepazīst darba pasauli, pēta izglītības iespējas, mācās pieņemt karjeras lēmumus un veic pašnovērtējumu.

 


Brauciens uz Rīgu- izstāde  “Skola 2019”, “Zinātņu māja”.


Tikšanās ar Jāni Purviņu KMHZV .14.12.2018.
Jānis Purviņš (dzimis 1971. gada 4. jūnijā) ir latviešu horeogrāfs un dejas pedagogs. Vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs un to lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs. Kopš 1995. gada — tautas deju ansambļa “Līgo” mākslinieciskais vadītājs.


2017./2018.m.g. karjeras attīstības atbalsta pasākumu izvērtējums

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Stikla pūtēja profesija” izvērtējums

18.10.2017.

Pasākumā piedalījās 97 skolēni. Stikla pūtēji ļoti profesionāli strādāja ar bērniem, prata ieinteresēt un atklāt sava amata noslēpumus. Interesanti bija ne tikai bērniem, bet arī klašu audzinātājām. Bija iespēja pamēģināt pūst stiklu un apskatīt izstrādājumus, kurus var no stikla izgatavot.
Bērniem patika viktorīna, kur varēja vinnēt mazas stikla dāvaniņas, ja zināja pareizo atbildi uz stikla pūtēja uzdoto jautājumu.
Iesakām sākumskolas vecumposmam, bet arī lielākiem skolēniem varētu būt interesanti.

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Tava pasaule šodien un rīt” izvērtējums 30.10.2017.

Pasākumā piedalījās 55 skolēni. Nodarbību vadīja Agita Šmitiņa, Dr.Sc.admin, Mg.Psych, LU Karjeras centra psiholoģe, ViA docente, SIA Amber Puzzle vadītāja. Nodarbības laikā bija iespēja domāt par saviem karjeras un dzīves mērķiem, izmantojot metaforiski asociatīvās kārtis.
Skolēnu atsauksmes dažādas un secinājums, ka šāda nodarbība visnoderīgākā ir 12.klasē, kad karjeras izvēle ir pavisam tuvu, jo viņiem pat pietrūka laika, lai izrunātu visus jautājumus, turpretī 9.klasē bija diezgan nenopietna attieksme un skolēni nepietiekami iedziļinājās jautājumu būtībā. 11.klases skolēni pārsvarā strādāja aktīvi un iesaistījās visos uzdevumos.
Skola saņēma dāvanā vienu asociatīvo kāršu komplektu “Tava pasaule”, kuru varēs izmantot sarunām ar skolēniem par darbu, izaugsmi, mērķiem