Skolas soma

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi KMHZV 2019./2020.m.g. 1.semestrī

Kopš 2018.gad 1.septembra KMHZV piedalās Kultūras ministrijas iniciatīvā “Latvijas skolas soma”. Tās ietvaros ikvienam mūsu skolas skolēnam mācību procesā paredzēti finanšu līdzekļi kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem, kā arī izglītības iestādē notiekošo viesizrāžu un radošo darbnīcu izmaksām.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.semestrī mūsu  skolas 9.un 10.klases skolēni devās uz kino, lai noskatītos  pēc latviešu rakstnieka Jāņa Joņeva romāna “Jelgava’94” motīviem režisora Jāņa Ābeles veidoto tāda paša nosaukuma filmu un iepazītu 14 gadus veca pusaudža dzīvi deviņdesmito gadu vidē un sabiedrībā.

7.un 8.klases skolēni apmeklēja krāšņo Melngalvju namu, apskatot greznās, kristāla lustru apmirdzētās Melngalvju nama svētku zāles, izzinot Melngalvju brālības pagātni 14. gadsimta pagrabos, iepazīstot Baltijas lielāko privāto sudraba kolekciju un izkaļot  Melngalvju biedra monētas. Skolēni arī skatījās 5D kino “Lidojums pār Rīgu”.

5.un 6.klases skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā “Jaunie pētnieki” Raiņa un Aspazijas mājā, kas ir unikāls 19. gadsimta vēsturiskās apbūves piemineklis Rīgas centrā, kā arī apmeklēja 2016.gadā restaurēto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, pildot vizuālās mākslas skolotāju sagatavotus uzdevumus.

30.oktobrī 11.un 12.klases skolēni devās  uz Liepājas teātri, lai apmeklētu Kārļa  Lāča un Regnāra Vaivara mūziklu pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem “Purva bridējs ugunī”.

Sākumskolas skolēniem novembrī plānotas nodarbības “Latviešu tautas tradīcijas. Mārtiņi” kopā ar stāstnieci Līgu Reiteri.

Arī nākamajā semestrī paredzēti pasākumi visām klašu grupām.

Karjeras konsultante I.Reita