Skolas soma

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi KMHZV 2020./2021.m.g. 1.semestrī

Viesizrāde “Klusētāji”

25.septembrī mūsu skolas 7.-9.kl.skolēniem bija iespēja noskatīties Jāņa Znotiņa izrāde “Klusētāji”, kas radīta pusaudžiem un viņu skolotājiem. Izrādes radošās komandas sastāvs-režisors Jānis Znotiņš, dramaturģe Ance Muižniece, scenogrāfe Pamela Butāne. Spēlēja Anta Aizupe, Oskars Florencs-Vīksne un Jānis Znotiņš.

Izrādes sižets balstīts patiesos notikumos. Tā ir par cilvēku vienaldzību, klusēšanu, neiesaistīšanos un tās drūmajām sekām.  Izrādes laikā trīs bijušie klasesbiedri– Santa, Krišjānis un Ikars – atcerējās piedzīvoto un pastāstīja par kādu satraucošu notikumu, kas ar viņiem atgadījies laikā, kad viņi mācījās vienā klasē. Viss izvērstos citādi, ja viņi izšķirošā brīdī nebūtu izvēlējušies klusēt.

Izrāde “Klusētāji” iestudēta speciāli skolas telpām un tika rādīta 3 dažādās klasēs vienlaicīgi, stāsta varoņiem mainoties vietām un ik pa laikam sastopoties. Tādejādi katra klase redzēja to pašu un tomēr citu izrādi.

Izrādi finansēja programma “Latvijas skolas soma””.


Izrāde “Dzeltenā zemūdene”

14.septembrī  Kuldīgas Kultūras centrā mūsu skolas 1.-4.kl. skolēni apmeklēja režisora Armanda Ekšteta izrādi “Dzeltenā zemūdene”.  Izrāde notika programmas “Latvijas skolas summa” ietvaros, tādēļ skolēniem tas bija bezmaksas pasākums.
Atsauksmes par izrādi  ir ļoti labas gan no skolotājām, gan skolēniem. Bērniem patika izrādes varoņu spilgtie tēli un interesantais sižets, bet dažiem traucēja izrādes skaļums. 3.kl. audzinātāja A.Tovstuļaka par “Dzelteno zemūdeni” saka: “Tās ir jautra izrāde bērniem, kur pasaku varoņi kopā ar bērniem atklāj brīnumaino piedzīvojumu pasauli, kurā iztēlei, fantāzijai un trakām idejām nav robežu. Izrāde  mudina bērnus un vecākus mazāk laika pavadīt pie viedierīcēm, vairāk saklausīt, iegūt jaunus draugus, apgūt jaunas prasmes, attīstīt uzmanību un radošo domāšanu, kā arī pilnvērtīgi un neaizmirstami pavadīt brīvo laiku.” Izrādē attēlotie notikumi un varoņu rakstura īpašības pēc tam tika pārrunātas mācību stundās, lai mudinātu skolēnus mācīties no gūtajām atziņām un izmantot tās ikdienā.


Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi KMHZV 2019./2020.m.g. 1.semestrī

Kopš 2018.gad 1.septembra KMHZV piedalās Kultūras ministrijas iniciatīvā “Latvijas skolas soma”. Tās ietvaros ikvienam mūsu skolas skolēnam mācību procesā paredzēti finanšu līdzekļi kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem, kā arī izglītības iestādē notiekošo viesizrāžu un radošo darbnīcu izmaksām.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.semestrī mūsu  skolas 9.un 10.klases skolēni devās uz kino, lai noskatītos  pēc latviešu rakstnieka Jāņa Joņeva romāna “Jelgava’94” motīviem režisora Jāņa Ābeles veidoto tāda paša nosaukuma filmu un iepazītu 14 gadus veca pusaudža dzīvi deviņdesmito gadu vidē un sabiedrībā.

7.un 8.klases skolēni apmeklēja krāšņo Melngalvju namu, apskatot greznās, kristāla lustru apmirdzētās Melngalvju nama svētku zāles, izzinot Melngalvju brālības pagātni 14. gadsimta pagrabos, iepazīstot Baltijas lielāko privāto sudraba kolekciju un izkaļot  Melngalvju biedra monētas. Skolēni arī skatījās 5D kino “Lidojums pār Rīgu”.

5.un 6.klases skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā “Jaunie pētnieki” Raiņa un Aspazijas mājā, kas ir unikāls 19. gadsimta vēsturiskās apbūves piemineklis Rīgas centrā, kā arī apmeklēja 2016.gadā restaurēto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, pildot vizuālās mākslas skolotāju sagatavotus uzdevumus.

30.oktobrī 11.un 12.klases skolēni devās  uz Liepājas teātri, lai apmeklētu Kārļa  Lāča un Regnāra Vaivara mūziklu pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem “Purva bridējs ugunī”.

Sākumskolas skolēniem novembrī plānotas nodarbības “Latviešu tautas tradīcijas. Mārtiņi” kopā ar stāstnieci Līgu Reiteri.

Arī nākamajā semestrī paredzēti pasākumi visām klašu grupām.

Karjeras konsultante I.Reita