“Pasaule smaida”


“Maize ir kā pasaule-

Apakšā zemes garoza,

Pāri- debesu garoza,

Pa vidu- mīkstums- dzīve.”

Šodien KMHZV skolēni un skolotāji Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā cienājās ar medusmaizi, vēlot svētību un pārticību savai valstij!


6.04.2024.


Lieldienas!

2.aprīlī KMHZV sētā valdīja īsta Lieldienu jautrība, kam pat lietus netraucēja. Skolēni ripināja olas, šūpojās, lasīja zirņus, gavilēja, apgleznoja akmentiņus, sacentās zābaka mešanā, piedalījās rotaļās.


Eit’ projām, Lieldieniņas,
Ar baltām oliņām;
Es gaidīšu Jurģa dienas
Ar zaļo rudzzālīti.


Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

112 informētības diena skolā!

11.februārī visā Eiropas Savienībā atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īsteno vairākas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par tālruņa numuru 112, uz kuru zvanot iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību.
112 dienas kampaņas ietvaros VUGD Skrundas posteņa komandieris Aivars Ansons viesojās KMHZV, lai izglītotu skolēnus par pareizu rīcību ārkārtas gadījumos un zvanīšanu uz tālruņa numuru 112. Skolēniem atgādināja, kurās situācijās ir jāzvana uz 112 un kas jāsaka dispečerei, sazvanot ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru.

Ciemos pie pašvaldības policistiem.


3.klases skolēni Drošības stundā devās viesos pie Kuldīgas pašvaldības policistiem.
Skolēni ieguva interesantu, noderīgu un jaunu informāciju, turpmāk ar vēl lielāku cieņu un respektu raudzīsies uz policistu darbu. Vislielākais pārsteigums bija iespaidīgais video kameru skaits pilsētā, iespēja jebkuru kameras ierakstu apskatīt ilgākā laika posmā. Neviltots bija bērnu prieks, kad policisti kamerās parādīja mūsu skolu tuvplānā, ieskatījās dažās klasēs un attina senāku ierakstu, kur 3. klases puiši spēlē futbolu.
Skolēni apskatīja izolatora telpu, izpētīja policijas mašīnu, apskatīja ekipējumu un saņēma atbildes uz interesējošiem jautājumiem.
Paldies laipnajiem policistiem!

Kas ir sietspiede?


15.janvārī Kuldīgas novada muzeja pedagoģe Baiba Vētrāja viesojās pie 3.klases skolēniem, lai parādītu kā iespējams personalizēt apģērbu. Skolēni sietspiedes drukas tehnikā veidoja zīmējumus uz krekliņiem.
Sietspiede ir apdrukas tehnoloģija dažādu materiālu apdrukai. Visplašāk to izmanto papīra vai auduma apdrukai.
Sietspiede sastāv no četriem elementiem: ekrāna, kas ir attēla pārnesējs, bieži to sauc par sietu, trafareta, gumijas lāpstiņas, krāsas.
Rezultātā visi skolēni un klases audzinātāja ieguva skaistus krekliņus ar pašu izvēlētiem zīmējumiem.
Paldies muzejpedagoģei Baibai Vētrājai par sniegtajām zināšanām, paldies skolēnu vecākiem par atbalstu.

 

Sveču diena!

KMHZV skolēni, skolotāji, darbinieki un vecāki gatavoja ierakumu sveces Ukrainas karavīriem, domās lūdzot, lai pasaulē būtu MIERS.

Absolventu diena